საქართველოს პროკურატურამ ე.წ. ქოლცენტრების, თაღლითობისა და ფულის გათეთრების საქმეზე ოთარ ფარცხალაძეს ბრალი წარუდგინა, ამავე საქმეზე დაკავებულია ელისო კილაძე
საქართველოს პროკურატურამ ე.წ. ქოლცენტრებთან დაკავშირებით ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების ბრალდებით ათი პირის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა...
სახელმწიფო დეპარტამენტი – მხარს აღარ დავუჭერთ, აღარ დავაფინანსებთ საერთაშორისო ორგანიზაციებს, რომლებიც ეწინააღმდეგებიან ჩვენს ინტერესებს, ძირს უთხრიან სუვერენიტეტს, აღარ დავემორჩილებით მათ ბიუროკრატებს
აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტმა სტრატეგიული გეგმის დოკუმენტი გამოაქვეყნა, რომელიც 2026-2030 წლებში შეერთებული შტატების ხედვას განსაზღვრავს იმის შესახებ, როგორ განახორციელებს დეპარტამენტი აშშ-ის საგარეო...
სახელმწიფო დეპარტამენტი – საერთაშორისო ორგანიზაციები შორდებიან ნამდვილ მიზანს, ქმნიან ამომრჩეველთა ჯგუფებს, ცდილობენ, წინ წაწიონ დღის წესრიგი, რომლის დამტკიცება ან უარყოფა მოქალაქეს არ შეუძლია
საერთაშორისო ორგანიზაციები სუვერენული ერების ინტერესების წინსვლისთვის არსებობენ. ისინი არ წარმოადგენენ გლობალურ საკანონმდებლო ორგანოებს ან მორალური, პოლიტიკური, სამართლებრივი ავტორიტეტის დამოუკიდებელ...
სახელმწიფო დეპარტამენტი – წინააღმდეგობას გავუწევთ გაერო-ს დღის წესრიგს, რომელიც ხელს უწყობს რბილი გლობალური მმართველობის პროგრამას, რაც შეუსაბამოა აშშ-ის ინტერესებთან
მომდევნო ოთხი წელიწადი შეერთებული შტატებისა და მსოფლიოში აშშ-ის ადგილისა და როლისთვის გადამწყვეტი მომენტი იქნება, – ამის შესახებ ნათქვამია აშშ-ის...
ირაკლი კობახიძე – ჩვენი ერთ-ერთი უმთავრესი ეროვნული ამოცანაა, უზრუნველვყოთ ჩვენი ეროვნული და რელიგიური იდენტობის შენარჩუნება, მაქსიმუმი გაკეთდება, რომ ვებრძოლოთ არალეგალურ მიგრაციას
ჩვენ გვაქვს მიზანი, მაქსიმალურად გავამკაცროთ მიდგომა და უზრუნველვყოთ არალეგალური მიგრაციის ნულამდე დაყვანა ჩვენს ქვეყანაში, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა,...
სახელმწიფო დეპარტამენტი – ვითანამშრომლებთ რეგიონულ პარტნიორებთან, რათა მტკიცედ დაუპირისპირდნენ უცხოურ ჩარევას და, საჭიროების შემთხვევაში, აღმოფხვრან იგი
ბოლო ათწლეულების განმავლობაში დავუშვით, რომ ჩვენი სიძლიერის საყრდენები დაირღვა: გეოპოლიტიკური მოწინააღმდეგეები და ტრანსნაციონალური კრიმინალური დაჯგუფებები მნიშვნელოვნად შეიჭრნენ ჩვენს რეგიონში....
ირაკლი კობახიძე – შობადობისა და ქორწინება-განქორწინების კუთხით არსებულ ტენდენციებს უფრო მსოფლმხედველობითი საფუძველი აქვს, ვიდრე ფინანსური და ეკონომიკური
კომპლექსურად არის ყველაფერი გასააზრებელი იმისათვის, რომ ჩვენ გავატაროთ ისეთი ზომები, რომლებიც რეალურად მოგვცემს ხელშესახებ შედეგებს დემოგრაფიის ნაწილში, – ამის...
ირაკლი კობახიძე – კერძო სექტორში დეკრეტული შვებულების საკითხს მოწესრიგება სჭირდება და მზად ვართ, ეს საკითხი აქტიურად განვიხილოთ კერძო სექტორის ჩართულობით